"Ақмола облысы білім басқармасының Ақкөл ауданы бойынша білім бөлімі Наумовка ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа села Наумовка отдела образования по Аккольскому району управления образования Акмолинской области"

Смотреть все>>>

Есеп ММ «Наумов орта мектебі-бақшасы» 2019-2020 оқу жылы олимпиаданың мектептік кезеңін өткізу қорытындысы туралы

Есеп

ММ «Наумов орта мектебі-бақшасы»

2019-2020 оқу жылы олимпиаданың мектептік кезеңін өткізу қорытындысы туралы

Мақсаты:

мектеп кезеңінің оқушылардың  олимпиадасының ұйымдастырылуын, өткізілуін және нәтижелерін талдау;

аудандық кезеңіне  олимпиадаға қатысу мақсатында жеке пәндер бойынша дарынды оқушыларды анықтау.

2019 жылғы 19-20 қарашада жалпы мектепшілік кезеңге 8-11 сынып оқушыларының 45% қатысты.   Олимпиада тапсырмалары кешенді сипатқа ие болды, оқушылардың жас ерекшеліктеріне және тапсырмаларды құрастыру бойынша талаптарға сәйкес болды: репродуктивтермен қатар проблемалық, танымдық тапсырмаларды шешуге тапсырмалар енгізілді.

Олимпиада жұмыстарын талдау оқушылардың жоғары деңгейдегі тапсырмаларды орындауға дайындығының жеткіліксіз екенін көрсетті. Қатысушылар жалпы оқу құзыреттілігін қалыптастыруды талап ететін міндеттерді шешуде қиындықтарға тап болды.

Ең көп балл жинаған олимпиаданың мектеп кезеңіне қатысушылар олимпиаданың мектеп турының жеңімпаздары болып танылды,оның қорытындысы бойынша мектеп атынан аудандық олимпиадаға қатысу үшін қатысушылар командасы құрылды.

Мектепте дарынды балалармен жүргізілетін жұмыстың қысқаша сипаттамасы.

Қабілетті балаларды қолдау, олардың білім деңгейін арттыру мақсатында мектепте әр пән бойынша жұмыс жоспары құрылды. Дарынды балалармен жұмыс бойынша әдістемелік ұсыныстар әзірленді.

Мектепте оқушылардың қызығушылықтарына сәйкес пәндік үйірмелер, факультативтер және спорт секцияларының жұмысы ұйымдастырылған.

Сабақта және сабақтан тыс уақытта мектеп кітапханасының ресурстары, соның ішінде медиатека да белсенді қолданылады. Оқу жылы бойы оқу-танымдық қызметке жоғары қызығушылық танытқан оқушылармен аудандық конкурстарға, байқауларға және жарыстарға дайындалу және қатысу үшін жұмыс жүргізіледі.

Олимпиаданың мектеп кезеңінің жеңімпаздары мен жүлдегерлері

предмет

История Казахстана

Садов Олег

Лазарев Ю.А.

Пән олимпиадаларының нәтижелерін талдау пәндер бойынша білім алушылардың дайындық деңгейі әлсіз, осыған байланысты барлық пәндер бойынша жеңімпаздар мен жүлдегерлер аз екені туралы қорытынды жасауға мүмкіндік береді. Жалпы, пән олимпиадаларының мектеп турының нәтижелері оқушылардың стандартты емес тапсырмаларды орындауға дайындық деңгейінің төмендігі туралы айтады.

Аудандық деңгейге пәндік олимпиадалардың мектеп турында бірінші орын алған оқушылар ұсынылды.

пән

оқушының аты-жөні

сынып

мұғалім

Орыс тілі

Мельникова Т. В.

Қазақ тілі

Лукьянов Виталий

Исенова Г. К.

Рагозин Лика

Лазарева В. Н.

8 сынып оқушысы Рагозина Лика физика пәнінен олимпиадада 3 орын алды.

Ұсынымдар:

-пән мұғалімдеріне, аудандық пән олимпиадаларына қатысу үшін оқушылармен дайындық жұмыстарын мұқият ұйымдастыру;

- олимпиадалық деңгейдегі тапсырмалар арқылы сабақта олимпиадаларға дайындық бойынша жүйелі жұмыс жүргізу;

- сынып жетекшілері оқушылардың мектеп турына қатысуларын тек белсенділік көрсеткіші бойынша ғана емес, сонымен қатар нәтижелілігі бойынша талдау жасап, ата-аналарға оқушылар олимпиадасының мектеп турының қорытындысын жеткізу.

Директоры:__________Уразбекова Г.К.

Исп.: Брух С. А., директордың ОІ жөніндегі